ÇOCUKLAR İÇİN ELİF BA 1-2

FİYAT BİLGİSİ VE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN

Çocuklar İçin ELİF BE 1-2 kitabı, 4-6 yaş grubu çocuklara Kur’an-ı Kerim okumayı öğretmek amacıyla hazırlanmıştır. Ana okullarının, kreşlerin, kolejlerin, diyanet kurslarinin ve velilerimizin yoğun ilgisi nedeniyle yeni baskı 12.000 adet yapıldı.

Öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

Harflerin öğretilmesinde görsel hafıza tekniklerinden yararlanılmıştır. Harflerin E, LE, ME, NE şeklinde üstünlü okunuşlarıyla öğretilmesi tercih edilmiştir. Konular çocukların seviyesine indirgenerek ve son derece basitleştirilerek anlatılmıştır. Eğitimcinin eğitim sırasında uygulaması gereken metodlara dikkat çekilmiştir. Resimlerle konular daha ilgi çekici hale getirilmiştir. Harfler daha büyük ve okunaklı yazı stili kullanılarak yazılmıştır. Konularda dikkat çekilmek istenilen harfler renklendirilmiştir. İlgiyi artıracak, el becerisi ve zihinsel gelişimi destekleyecek etkinliklere yer verilmiştir. Cezm ve Şedde konusu olabilecek en basit şekliyle anlatılmıştır. İlgiyi artırmak amacıyla bazı konularda Türkçe kelimeler Arapça harflerle yazılmıştır.

KİTAPLARIN HAZIRLANMA SÜRECİ VE BENZERLERİNDEN FARKLARI:
Kitapları benzerlerinden ayıran en önemli özellik, 3 yaşındaki kendi çocuğumuza Kur’an-ı Kerîm okumayı öğretmek amacıyla hazırladığımız dokümanların derlenmesi ve düzenlenmesi sonucu ortaya çıkmış olmasıdır. 7 yıl boyunca dokümanları 100 civarında çocuğa uygulayarak, anlamakta zorlandıkları konuları tespit edip, mümkün olan en basit şekle indirgemiş olmamız kitabın etkinliğini artırmaktadır. Yine bu 7 yıllık süreç içerisinde kitaplardaki tüm resimler vektörel çizim yöntemiyle çizilmiş ve kitaplarda tamamen özgün resimler kullanılmıştır. Bu da kitabın uzun, zor ve zahmetli bir çalışma sonunda ortaya çıkmasına neden olmuştur.

78'er sayfalık iki kitaptan oluşmaktadır. Ebatları 19,5 cm x 27,5 cm dir.

Hazırlayanlar:

Murat BOZDOĞAN: 0506 824 49 92

Melek BOZDOĞAN: 0554 915 47 94

murat_bozdogan@hotmail.com

FİYAT BİLGİSİ VE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler: Okul Öncesi, Anaokulu, Ana sınıfı, Çocuk, 4-6 Yaş, Elif Be, Elif Ba, Elifbe, Elifba, Kuran Eğitimi